Mechaton 2024
III edycja Mechatonu, która odbyła się w dniach 11-13 grudnia, zgromadziła utalentowanych studentów Wydziału Mechanicznego z różnych kierunków i wszystkich semestrów.
III edycja Mechatonu, która odbyła się w dniach 11-13 grudnia, zgromadziła utalentowanych studentów Wydziału Mechanicznego z różnych kierunków i wszystkich semestrów.
Eliza Łakoma i Małgorzata Podsędkowska, studentki II stopnia kierunku Architektura na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, znalazły się w Top 20 finalistów międzynarodowego konkursu Sensory Museum Design Competition 2024!
Na wystawie zaaranżowanej w przestrzeni wystawienniczej budynku B16 otwarto w Mikołajki wystawę prac studentów pierwszego roku Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ. Można na niej oglądać efekty zmagań studentów i pedagogów wykonanych w czasie pleneru malarskiego, który miał miejsce w nadmorskim Władysławowie na początku września 2024 roku.
W Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE) PŁ odbyło się (11 grudnia) uroczyste podsumowanie XII edycji konkursu „Stypendia do potęgi” organizowanego przez Fundację Politechniki Łódzkiej. Ze 119 aplikacji (w tym 118 ocenianych), wyłoniono 15 laureatów – studentów I i II stopnia wszystkich wydziałów PŁ. Każdy z nich otrzymał jednorazowe stypendium w wysokości 5 tysięcy zł.
Sporty rakietowe niejedno mają imię. Z reguły nasi studenci rywalizują w Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie i w badmintonie. Tym razem sportowcy zostali zamknięci w szklanej klatce i rywalizowali w Akademickim Pucharze AZS w squashu.
Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych ogłosił laureata konkursu na najbardziej innowacyjne zastosowania tych materiałów w pracy naukowej. Został nim student Politechniki Łódzkiej - Konrad Stefaniak.
Na Uniwersytecie Warszawskim odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. To wydarzenie zorganizowane w dniach 15-17 listopada 2024 roku stanowi odpowiednik najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu informatycznego na świecie, znanego jako International Collegiate Programming Contest, organizowanego nieprzerwanie od 1977 roku.
Na prezentację projektu mieli 3 minuty, a kolejne 2 minuty przeznaczone były na odpowiedzi na pytania jurorów. W Pitch Battle wzięło udział 10 organizacji studenckich z PŁ uczestniczących w programie mentoringowym Student Showcase. Nagrodą dla zwycięzców był czek na 10 tysięcy złotych, które mają wesprzeć rozwój proponowanego projektu.
Nagrodzeni honorowymi dyplomami studenci nie tylko osiągają doskonałe wyniki w nauce, ale także pokazują, że nauka i edukacja to więcej niż wysoka średnia – to także udział w życiu społecznym i otwartość na drugiego człowieka.
Szczególnym wydarzeniem w życiu kilkunastu absolwentów Politechniki Łódzkiej było uroczyste posiedzenie Senatu, które miało miejsce 13 listopada. Mieli oni zaszczyt wystąpić przed liczną publicznością i otrzymać dyplomy oraz symboliczne czeki z rąk rektora, prof. Krzysztofa Jóźwika, oraz sponsorów nagród.
Zapraszamy do fotogalerii