Barbara Galińska Instytut Zarządzania

  Grupa badawcza ECIU „Transport and Mobility”

Spotkanie grupy ECIU związanej z tematyką transportu i mobilności
Barbara Galińska

Z udziałem 19 przedstawicieli wszystkich wydziałów Politechniki Łódzkiej odbyło się pierwsze spotkanie sekcji ECIU „Transport and Mobility”. Dyskusja pod przewodnictwem dr inż. Barbary Galińskiej z Wydziału Organizacji i Zarządzania prowadzona była (9 maja) w sali konferencyjnej Wydziału.

 



  ECIU University Research Conference

Uczestnicy konferencji z PŁ
arch. autorki

Na Universitat Autònoma de Barcelona (UAB) odbyła się pierwsza „ECIU University Research Conference”. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele 14 zrzeszonych uczelni, a także przedstawiciele instytucji publicznych (np. z miast) oraz prywatnych. Konferencja została zorganizowana w myśl podejścia opartego na wyzwaniach, ponieważ zaangażowani badacze zgodnie uznali, że edukacja, badania i innowacje mogą się rozwijać tylko w dobrze połączonych ekosystemach, z silną współpracą między różnymi podmiotami.

 






  Zwycięski pomysł studentek wydziału OiZ

Dyplom i nagroda konkursu Stena Circular Economy Award
Stena Recycling

Finał VI edycji konkursu Stena Circular Economy Award. był częścią Szczytu Klimatycznego ToGetAir 2023, który odbył się tuż przed Międzynarodowym Dniem Ziemi. W kategorii Student główną nagrodę otrzymały Marlena Idczak i Klementyna Folwarczyk, studentki kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji na wydziale Organizacji i Zarządzania. Zwycięski projekt zakłada stworzenie produktu - włókniny ściółkującej, która będzie produkowana z odpadu w postaci używanych ubrań, wykonanych z wełny owczej.



  Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża inżynierska

Maturzyści z techników z Wielunia oraz Kleszczowa
Jacek Szabela

Wydział Organizacji i Zarządzania był miejscem uroczystej inauguracji kolejnej edycji projektu „Zasmakuj studiowania w Łodzi”. Jej organizatorem był Urząd Miasta Łodzi, wspólnie z Politechniką Łódzką oraz firmą Hydro Extrusion Poland sp. z o.o. Projekt skierowany był do uczniów z najlepszych szkół z województwa łódzkiego, zainteresowanych rozwojem w obszarze inżynierskim. Najlepsi przyszłoroczni maturzyści z techników z Wielunia oraz Kleszczowa (profile klas: technik mechatronik, technik automatyk) poznawali smaki studiowania Łodzi.

 



  Interdyscyplinarna debata z cyklu „Wyzwania współczesności – Zrównoważony rozwój”

Uczestnicy panelu
Joanna Sośnicka

Otwarte Seminaria Naukowe CZŁOWIEK-BIZNES-TECHNOLOGIE są organizowane od 2018 roku przez Zakład Humanistyki Instytutu Marketingu i Zrównoważonego Rozwoju, pod patronatem Wydziału Organizacji i Zarządzania. W obecnym roku akademickim odbywają się one w formie debat, do których zapraszani są wybitni goście, posługujący się co prawda odmiennymi metodologiami i słownictwem, ale mówiący o tych samych zjawiskach.




  Wizyta studyjna w USA

Widok na Manhattan
Katarzyna Mortoń

Jedenastu studentów Studiów Dualnych, realizowanych na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji Wydziału OiZ wraz z czterema opiekunami odbyło wizytę studyjną w Stanach Zjednoczonych w stanie Nowy Jork. Jej wiodącym obszarem tematycznym było Industry 4.0 oraz branża z sektora transportu, spedycji oraz logistyki. Spotkania umożliwiły wskazanie znaczenia różnic kulturowych w procesach biznesowych, pokazanie specyfiki Stanów Zjednoczonych w kontekście współpracy biznesowej z lokalnymi firmami oraz zaznajomienie studentów z potencjałem ekonomicznym kraju.