Podstawowym rezultatem projektu zgłoszonego do konkursu MEiN przez SKN Momencik będzie zaproponowanie sufitu rastrowego, innowacyjnego i optymalnego z uwagi na kształt, strukturę, materiał i sposób montażu. Dla niewtajemniczonych - sufit rastrowy jest podwieszany i zbudowany z przewiewnych paneli kratowych. Konstrukcja studentów ma być nowatorska i umożliwić wykorzystanie w pomieszczeniach klimatyzacji rozproszonej, która zapewnia zdecydowanie lepszy komfort termiczny niż tradycyjna.
- Wzór sufitu będzie nawiązywał do zachwycających form stworzonych przez naturę – wyjaśnia działająca w kole naukowym Paulina Kaszubska, studentka Wydziału BAIŚ. - Do wykonania prototypów wykorzystamy innowacyjne i ekologiczne rozwiązania niedostępne jeszcze na polskim rynku, m.in. kompozyty MBC na bazie grzybni (z ang. mycelium-based composities) i tworzywa węglowo ujemne oraz te bardziej popularne.
Parametry dynamiczne wykonanych modeli oraz cyrkulacja powietrza zostaną poddane analizie numerycznej i eksperymentalnej. Studenci planują zgłosić wzór użytkowy zaprojektowanego sufitu oraz opatentować własny sposób mocowania antyakustycznego ograniczającego drgania.