Granty dla Łodzi Akademickiej

20-01-2025

Od lutego do listopada będą realizowane projekty w ramach Konkursu dotacyjnego „Łódź akademicka - naukowa, kreatywna i wielokulturowa 2025”. Można w nim uzyskać dotacje w wysokości od 5 do 25 tys. złotych.

Nabór do konkursu rozpoczął się 7 stycznia 2025 r. i potrwa do 27 stycznia br.

 

 

Wiceprezydent Łodzi, Adam Pustelnik, podkreśla, że przedsięwzięcie to, wspierając finansowo łódzkie koła naukowe oraz inicjatywy akademickie, ma ogromne znaczenie dla miasta. Jednocześnie pokazuje potencjał i osiągnięcia najzdolniejszych młodych adeptów kształcących się w łódzkich uczelniach. W bieżącej edycji Urząd Miasta Łodzi przeznaczył na realizację konkursu 470 tys. złotych.

W czasie briefingu Wiceprezydent Adam Pustelnik (z prawej) oraz rektor prof. Krzysztof Jóźwik (przy mikrofonach) mówili o zaletach inicjatywy

foto: Marcin Szmidt

Rektor Politechniki Łódzkiej, prof. Krzysztof Jóźwik, uczestniczący w spotkaniu z mediami, zaznaczył, że tematyka konkursu wpisuje się w misję uczelni. Politechnika Łódzka od 80 lat jest miejscem, w którym powstają nowe projekty, nowoczesne technologie oraz innowacyjne pomysły. - Staramy się jak najlepiej wspierać kreatywność młodych naukowców i studentów, bo efekty ich działań są widoczne w Łodzi, w Polsce i na świecie – mówił rektor.W ubiegłym roku dofinansowano ponad 20 projektów, w tym kilka realizowanych przez koła naukowe i organizacje związane z Politechniką Łódzką. Jednym z nich był projekt Student Showcase, zainicjowany przez Fundację Politechniki Łódzkiej, w którym studenci rozwijali swoje kompetencje.

W czasie briefingu Wypowiadają się studentki z koła Kollaps

foto: Marcin Szmidt

Maja Śliwka i Martyna Urbaniak ze Studenckiego Koła Chemików Kollaps (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności) określiły Student Showcase jako świetną szansę na rozwój – właśnie tworzą zapach dla PŁ, a zdobyte umiejętności przydały się np. przy organizacji festiwalu czekolady.

W czasie briefingu Marcin Łazowy mówił o nowym projecie nawiązujacym do Formuły1

foto: Marcin Szmidt

Mateusz Łazowy z Lodz Racing Team podkreślił wartość warsztatów i webinariów oraz możliwość prezentacji przed większą publicznością stosunkowo świeżego projektu. Joanna Bednarkiewicz i Oliwia Karbowa z Akademickiej Orkiestry PŁ dodały, że dzięki warsztatom i szkoleniom mogły nie tylko rozwinąć swoje osobiste umiejętności, ale także spojrzeć na orkiestrę z różnych perspektyw. Szczególnie doceniły możliwość współpracy z mentorem.

W czasie briefingu Joanna Bednarkiewicz i Oliwia Karbowa z Akademickiej Orkiestry PŁ

foto: Marcin Szmidt

Operatorem konkursu „Łódź akademicka - naukowa, kreatywna i wielokulturowa 2025” jest Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

Ważne dla wnioskodawców

Wnioski należy składać przez generator wniosków na stronie Operatora – www.opus.org.pl Więcej informacji na temat konkursu oraz projektów udzielają: Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej w Departamencie Planowania i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Łodzi 42 638 59 39, boi@uml.lodz.pl Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS Aleksandra Wasilewska - koordynator projektu tel. 504 298 590, awasilewska@opus.org.pl, www.opus.org.pl