Drugi warsztat w ramach koordynowanego przez PŁ projektu o akronimie PiCoDe, czyli Project - Product - Promotion. International Collective for Design odbył się w Porto. Studenci z Belgii, Brazylii, Polski, Portugalii oraz Turcji pracowali nad prototypem nowego produktu, ściśle związanego z materiałem, z którego słynie Portugalia.
Głównym surowcem tego warsztatu był korek, którego Portugalia jest największym producentem. Powszechnie pozyskiwany z lasów dębów korkowych produkt miał zostać wykorzystany w projekcie stworzonym na potrzeby lokalnych producentów wina Porto. Miał on służyć celom promocji tego wyjątkowego trunku we winiarniach producentów oraz na wyjazdowych spotkaniach.
Po dwóch tygodniach pracy studenci zaprezentowali prototypy oraz wizualizacje zaprojektowanych produktów. Były to ekspozytory wina wyposażone w lodówkę oraz miejsca do przechowywania naczyń i butelek. Jeden z nich przeznaczony do wnętrza lokalnej winiarni, drugi ma konstrukcję smart, pozwalającą na złożenie do walizki i transport samolotem. Oba ekspozytory swoim kształtem i elementami oraz obrazy multimedialnymi wkomponowanymi w konstrukcję nawiązują do równin na wschód od Porto rozciągających się u dorzecza rzeki Douro.
Trzeci i ostatni warsztat w ramach projektu PiCoDe, odbędzie się w październiku w Turcji na Eskisehir Osmangazi University, gdzie ważnym surowcem lokalnym jest biały kamień o wyjątkowych właściwościach.
Projekt realizowany jest w ramach ERASMUS+.
Więcej o projekcie https://picode.p.lodz.pl/