Studia dualne na wzornictwie

26-11-2018

W semestrze letnim roku akademickiego 2018/2019 na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, ruszą wyjątkowe studia dualne II stopnia na kierunku Wzornictwo – Architektura Produktu Tekstylnego.

Czym są studia dualne? Jest to unikatowe połączenie zdobywania wiedzy teoretycznej z możliwością jej praktycznego wykorzystania w czasie płatnych staży w firmach. Program jest skierowany do osób zainteresowanych równoczesnym rozwojem naukowym i zawodowym wraz z rozwojem kompetencji zgodnych z potrzebami gospodarki.

Korzyści ze studiowania

Podstawową zaletą studiów dualnych jest zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych już w trakcie studiowania. Zajęcia studentów na uczelni będą uzupełnianie przez ich aktywne uczestnictwo w życiu i pracy firm biorących udział w projekcie. Oznacza to, że absolwenci Architektury Produktu Tekstylnego będą mieć nie tylko tytuł magistra, ale także 2-letnie doświadczenie zawodowe, o które często pada pytanie w rozmowach rekrutacyjnych do pracy.

Wspólczesna hafciarka Wspólczesna hafciarka

foto: www.pexels.com

W programie studiów zaplanowano różne formy wsparcia rozwoju zawodowego. Studenci wyjadą na Targi Mody w Poznaniu i pokaz Premiere Vision w Paryżu. Odbędą w Chinach wizytę studyjną związaną z koncepcją Industry 4.0. Zaplanowano też warsztaty z trendwatcherem, czyli osobą śledzącą i prognozującą trendy. Ponadto studenci będą mieli dodatkowe zajęcia z języka angielskiego zakończone egzaminem TELC B1/B2. Wiedzę będą też uzupełniać na certyfikowanych kursach z zakresu budowania stron www, grafiki komputerowej i zarządzania własną marką.

Praktyczną umiejętność projektowania oraz realizacji haftu kolorowego i technicznego nabędą dzięki ćwiczeniom na specjalnie w tym celu zakupionej hafciarce komputerowej.

Profil kandydata

Na nową specjalizację - Architektura Produktu Tekstylnego - powstającą na kierunku Wzornictwo uczelnia planuje przyjąć 15 osób. Oczekujemy, że będą to absolwenci kierunków plastycznych, m.in.: wzornictwa, grafiki, projektowania wnętrz oraz włókiennictwa. W procesie rekrutacji prowadzonej w styczniu i lutym 2019 r. niezbędne będzie złożenie wymaganych dokumentów oraz odbycie rozmowy kwalifikacyjnej (portal rekrutacyjny https://e-rekrutacja.p.lodz.pl/info/).

Dofinansowanie

 

Projekt Wzornictwo praktyczne na Politechnice Łódzkiej – studia dualne II stopnia otrzymał dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (POWER). Instytucją wdrażającą jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.