Połączenie sukcesu, inspiracji i wspólnoty

19-01-2025

Wydział Organizacji i Zarządzania zorganizował kolejną Galę Absolwentów i Biznesu, wyjątkowe wydarzenie sprzyjające budowaniu relacji między uczelnią a sektorem biznesowym oraz wspierające rozwój kariery zawodowej naszych studentów.

 

 

W Sali Widowiskowej na miejscach dla gości zasiadło wiele osób ze świata nauki, na czele z rektorem Politechniki łódzkiej prof. Krzysztofem Jóźwikiem, przedstawiciele świata biznesu oraz administracji publicznej. Obecnych było wielu prezesów i dyrektorów znanych firm, a warto podkreślić, że duża ich liczba to absolwenci Politechniki Łódzkiej. 

Przemówienia i gratulacje

Rektor prof. Jóźwik, zwracając się do absolwentów, zaznaczył, że decyzja o studiach na Wydziale OiZ była istotna dla ich przyszłości, a teraz nadszedł czas na spełnianie zawodowych marzeń.

Rektor i władze dziekańskie siedzą na scenie za stołem prezydialnym Od lewej: rektor prof. Krzysztof Jóźwik, dziekan prof. PŁ Karol Marek Klimczak i prodziekani: dr Ilona Penc-Pietrzak, dr Konrad Kulikowski i prof. PŁ Andrzej Marcinkowski,

foto: Klub Fotograficzny PŁ

Gratulacje absolwentom złożyła marszałek województwa łódzkiego, Joanna Skrzydlewska, życząc im udanych przedsięwzięć, odważnych decyzji popartych skutecznym działaniem oraz wspaniałych rezultatów.

Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska, komplementowała Wydział OiZ za działania przyczyniające się do rozwoju ekonomicznego, społecznego i gospodarczego Łodzi, podkreślając owocną współpracę z partnerami biznesowymi.

Dziekan dr hab. Karol Marek Klimczak, prof. PŁ, mówił o znaczeniu spotkań absolwentów połączonych ze świętowaniem ukończenia studiów. Trudno przecenić bliski, oparty na wzajemnych korzyściach kontakt z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Dzięki temu studia staną się nie tylko drogą do wiedzy, lecz także mostem do sukcesu zawodowego.

Gala składała się z części poświęconej biznesowi oraz drugiej skupiającej się na absolwentach.

Wyróżnienia dla partnerów

Liczne firmy, instytucje oraz inni partnerzy, którzy cenią kształcenie i badania prowadzone na Wydziale, współpracują z nami od wielu lat. Wśród nich są Państwowa Inspekcja Pracy, Klub 500-Łódź i funkcjonująca przy Wydziale Rada Biznesu. Aby pozyskać nowe, dobrze wykształcone kadry, firmy inwestują nie tylko w warsztaty i szkolenia, ale także w specjalnie obrandowane sale do ich prowadzenia. W minionym roku zorganizowano ponad 40 takich spotkań, w których uczestniczyło niemal 1000 studentów i 15 firm.

Przedstawiciele firm, który w tym roku Wydział OiZ złożył podziękow Przedstawiciele firm, który w tym roku Wydział OiZ złożył podziękowania

foto: Klub Fotograficzny PŁ

Wydział postanowił podziękować kolejnym firmom za współpracę w zakresie kształcenia, zapraszając na scenę przedstawicieli: Amcor Flexibles Reflex, IDES consultant Polska, Nanovo sp. z o.o., ABB sp. z o.o., Polska Grupa Farmaceutyczna, Transfer Multisort Elektronik.

Na Gali wyróżniono w sposób wyjątkowy niektóre firmy, jednak podziękowania należą się wszystkim, którzy wspierają Uczelnię w procesie kształcenia, uzupełniając go o elementy praktyczne, jakich w warunkach akademickich nie da się zrealizować. 

Podziękowania wręczono również dla Polska Press Odział w Łodzi, za możliwość współpracy w konkursie na menedżera roku województwa łódzkiego. W imieniu tego wydawcy regionalnych dzienników podziękowanie odebrała Joanna Stępnik, kierownik działu realizacji projektów. 

Szczególnie emocjonującym momentem było ogłoszenie wyróżnień dla firm w 4 kategoriach. \

  • W kategorii „Współpraca w zakresie badań naukowych” laureatem został Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
osoby na scenie z dyplomem i nagrodą oraz wręczający w togach Od lewej: prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska, dr hab. Karol Marek Klimczak, prof. PŁ, Kinga Gołębiewska, dr Monika Malinowska-Olszowy, prof. PŁ i prof. Krzysztof Jóźwik

Prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska podkreśliła, że ta kategoria obejmuje nie tylko prowadzenie badań przez pracowników Wydziału wspólnie z partnerami biznesowymi i instytucjonalnymi, ale również usługi i projekty badawcze. Kapituła brała pod uwagę problematykę badawczą dotyczącą oryginalnych, ważnych i aktualnych dla rozwoju regionu zagadnień, jak również dla dyscypliny "nauki o zarządzaniu i jakości".

Nagrodę odebrały przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego: Kinga Gołębiewska, Naczelnik Wydziału Rozwoju Przedsiębiorczości Departamentu Przedsiębiorczości i Sprawiedliwej Transformacji, oraz dr Monika Malinowska-Olszowy, prof. PŁ, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego.

  • Za największą liczbę prac dyplomowych wykonanych w firmie w tym roku nagrodzono Hitachi Energy Poland.
Kobieta z mikrofonem w ręku mówi ze sceny, obok mężczyzna w garniturze z dyplomem w reku Przedstawiciele Hitachi Energy w Polsce - Mateusz Kowalczykiewicz wiceprezes oraz Monika Rybińska, Business Process Development Expert

foto: Klub Fotograficzny PŁ

Statuetki odebrali Monika Rybińska, Business Process Development Expert, oraz Mateusz Kowalczykiewicz, wiceprezes zarządu Hitachi Energy w Polsce, dyrektor ds. operacyjnych w Hubie Transformatorów Suchych, Dystrybucyjnych i Trakcyjnych, podkreślając dużą użyteczność wszystkich zrealizowanych prac oraz deklarując dalszą współpracę w tym zakresie.

  • za największy odsetek zatrudnionych absolwentów Wydziału Organizacji i Zarządzania w stosunku do zatrudnionych tzw. „białych kołnierzyków” (w kategoriach średnich i dużych firm) wyróżnienia otrzymały firmy:

- DOZ Direct w kategorii dużych przedsiębiorstw, w którego imieniu statuetkę odebrał Arkadiusz Kacprzak, dyrektor zarządzający ds. łańcucha dostaw i logistyki. Pierwsze miejsce Firma DOZ Direct „odebrała” ubiegłorocznemu zwycięzcy tej kategorii, jakim była firma Corning. 

- Browin w kategorii średnich przedsiębiorstw, który drugi rok z rzędu otrzymał to wyróżnienie.  W imieniu firmy statuetkę odebrała Małgorzata Pałczyńska, specjalista ds. personalnych.

Wręczanie statuetki przez dziekana Wręczanie statuetki dla przedstawicielki firmy Browin
Osoba ze statuetka w towarzystwie ubranych w togi władz uczelni i dziekańskich Wręczenie statuetki dla DOZ Direct
  • Partner Biznesowy Roku 2024 – wyjątkowa kategoria, której zwycięzcę wybierają studenci. Pierwsze miejsce zajęła firma Rossmann SD.

Statuetkę odebrali Piotr Wolankiewicz, Kierownik Działu Analiz i Planowania Procesów Biznesowych, oraz Żaneta Włochyńska z Działu ds. Współpracy z Uczelniami. Przedstawiciele firmy obiecali, że w przyszłym roku postarają się, aby statuetka również do nich trafiła, co spotkało z żywą reakcją innych partnerów i deklaracją „zażartej walki” w obecnym roku akademickim. 

Kolejne miejsca na podium zajęły firmy DOZ Direct i Corning Optical Communications, którą reprezentowali Mariusz Bielawski, Członek Zarządu i Przewodniczący Rady Biznesu Wydziału OiZ, oraz Marek Gagis, OCS EMEA Regional Manufacturing Manager.

laureaci nagrody z władzami rektorskimi i dziekańskimi Laureaci kategorii Partner Biznesowy Roku 2024

Studenci oceniali firmy według 24 kryteriów określonych przez Wydziałową Radę Samorządu. W roku akademickim 2023/2024 wszyscy studenci, niezależnie od kierunku, poziomu czy formy studiów, oceniali 34 firmy. Podczas gali zaprezentowano 10 najlepiej ocenionych. Miejsca od 4 do 10 zajęły firmy: Japan Tobacco International, Delia Cosmetics, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, Hitachi Energy, Procter & Gamble, Tower Group oraz Amcor Flexibles Reflex.

Wyniki tego głosowania odzwierciedlają ocenę inicjatyw podejmowanych przez firmy wobec studentów i absolwentów. Są one istotne nie tylko dla działów HR i Employer Brandingu, ale przede wszystkim dla biznesu, który korzysta z tych działań. Pozyskiwanie najlepszych pracowników spośród absolwentów uczelni wymaga przemyślanej strategii i konsekwentnej realizacji, a nie jednorazowych działań.

Rozpoznawalność firmy wśród studentów to kolejny ważny wskaźnik. Należy ją budować nieustannie, a nie jedynie w momencie pojawienia się potrzeb kadrowych.

Lista 10 najbardziej rozpoznawalnych firm wśród naszych studentów w dużej mierze, ale nie całkowicie, pokrywa się z firmami najlepiej ocenianymi. W tym przypadku kolejność jest następująca: Rossmann SD, DOZ Direct, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, Hitachi Energy, Delia Cosmetics, Dell Products, Japan Tobacco International (JTI), Corning Optical Communications, Browin, Amcor Flexibles Reflex.

Gala absolwentów

Uroczyste spotkanie było doskonałą okazją do uhonorowania najlepszych absolwentów. Wręczono certyfikaty na wszystkich kierunkach studiów I i II stopnia, a na ekranie prezentowano tytuły ich prac dyplomowych oraz promotorów. Opuszczając uczelnię, mają teraz bagaż cennych doświadczeń, które z pewnością dadzą im przewagę na rynku pracy.

Radość absolwentów ubranych w togi z obecności na widowni Radość absolwentów z obecności na Gali

foto: Klub Fotograficzny PŁ

Oklaski osób siedzących na widowni Doc. Marek Sekieta, promotor współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, a także wychowaca wielu obecnych na sali osób z firm partnerskich

foto: Klub Fotograficzny PŁ

W imieniu absolwentów podziękowała inż. Anna Sobczak. Jak podkreśliła - Na Politechnice liczyłam przede wszystkim na zdobycie wiedzy i upragnionego dyplomu. Nie spodziewałam się jednak, że uczelnia da mi znacznie więcej: doświadczenie, możliwości zawodowe oraz przyjaźnie, które pozostaną ze mną na zawsze.

Jej zdaniem synergia nauki i biznesu jest tym, co wyróżnia Wydział Organizacji i Zarządzania. Anna Sobczak również wyraziła wdzięczność firmom za przekazywanie specjalistycznej wiedzy i otwieranie umysłów na nowe sposoby myślenia i rozwiązywania problemów.

Oficjalną część zakończyło podrzucenie biretów do góry.

Studenci w togach podrzucają birety w górę Birety w górę. Na pierwszym planie inz. Anna Sobczak

foto: Klub Fotograficzny PŁ

Czas na networking

Po pełnym emocji występie Chóru Akademickiego Politechniki Łódzkiej pod kierownictwem Mariusza Lewego, wieczór zakończył się niezapomnianymi chwilami w gronie przyjaciół i współpracowników. Uroczystość ta była nie tylko okazją do świętowania sukcesów, ale również do nawiązania nowych kontaktów i podtrzymania starych znajomości. Wspólne rozmowy i uśmiechy na twarzach uczestników były dowodem na to, jak ważne są takie spotkania w budowaniu akademickiej wspólnoty.

Niech te wspomnienia towarzyszą nam przez cały nadchodzący rok, inspirując do dalszych osiągnięć i sukcesów.