Erasmus+ na piątkę

30-10-2020

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przeanalizowała raport końcowy Politechniki Łódzkiej z realizacji projektu „Mobilność edukacyjna: mobilność studentów i pracowników szkół wyższych między krajami programu w roku 2019". Sposób przeprowadzenia projektu przez PŁ uznano za przykład dobrej praktyki, który może służyć innym instytucjom jako źródło inspiracji.

W raporcie została podkreślona bardzo dobra organizacja mobilności w naszej uczelni. Organizacja ta jest kluczowa dla procesu umiędzynarodowienia i podnoszenia prestiżu PŁ na arenie międzynarodowej.

logo programu logo programu

Szczególną uwagę oceniających raport zwróciła przejrzystość przyjętych w Politechnice Łódzkiej zasad realizacji wyjazdów. Aż 94 proc. studentów i 100 proc. pracowników w raportach indywidualnych wykazało satysfakcję z pobytów na zagranicznych uczelniach w ramach programu Erasmus+. Jak czytamy w raporcie godne odnotowania są bardzo szczegółowe opisy działań uczelni przedstawione w sprawozdaniu oraz znaczne wsparcie finansowe dla wyjazdów studentów z budżetu uczelni.

Raport Politechniki Łódzkiej uzyskał ocenę bardzo dobrą, z ogólną liczbą punktów 92, czyli o 5 punktów wyższą niż w roku poprzednik. Maksymalnie instytucja może otrzymać 100 punktów w ramach trzech kryteriów (odpowiednio 40,40 i 20 punktów za każde z trzech kryteriów). Za jakość realizacji projektu w zakresie spełnienia zobowiązań wynikających z Karty Erasmusa dla szkolnictwa wyższego (ECHE) PŁ otrzymała 38 punktów. Przeprowadzenie mniejszej liczby mobilności niż określono w umowie i niepełne wykorzystanie dofinansowania wpłynęło na obniżenie oceny, w której przyznano 34 punkty. Wpływ i upowszechnianie celów projektu oceniono w najwyższym możliwym stopniu, tj. na 20 punktów.