Akcje dla kandydatów na studia

14-09-2020

„Potęguj możliwości” i #PoznajPŁ to dwie akcje promocyjne Politechniki Łódzkiej adresowane do kandydatów na studia pierwszego i drugiego stopnia. To dla nich niepowtarzalna okazja, aby poznać utalentowanych studentów Politechniki Łódzkiej, zyskać szerszą wiedzę na temat oferty kształcenia oraz przekonać się, jak wygląda studiowanie na naszej uczelni.

 

 

Pasje drogą do sukcesu

Cykl „Potęguj możliwości” prezentuje sylwetki studentów Politechniki Łódzkiej, którzy mogą poszczycić się wyjątkowymi pasjami. W ramach cyklu zostało opublikowanych 49 wywiadów i 7 filmów, które Dział Promocji przygotował we współpracy z Centrum Multimedialnym Politechniki Łódzkiej. Udział w cyklu przyniósł wiele satysfakcji również samym uczestnikom akcji.

Bohaterowie opowiadali najczęściej o pasjach sportowych. Oprócz popularnych dyscyplin jak karate, piłka ręczna czy pływanie, pojawiały się także nietypowe dziedziny, takie jak łucznictwo konne, wędkarstwo, gra w piłkarzyki albo slackline - chodzenie po cienkiej taśmie zawieszonej w powietrzu. Niektórzy z bohaterów dzielili się z czytelnikami pasjami naukowymi - począwszy od działalności w kołach naukowych aż po najwyższe osiągnięcia, jak granty. Wywiady prezentowały także rzadziej spotykane pasje: dziennikarstwo, cyjanotypia (XIX-wieczna technika fotograficzna), budowanie pojazdów z odpadków czy sokolnictwo. Bohaterowie chętnie opowiadali również o swojej działalności społecznej - od popularnej działalności w samorządzie studenckim po pracę w ochotniczej straży pożarnej.

 - Jestem osobą dynamiczną i bardzo aktywną. Udział w cyklu „Potęguj możliwości” był dla mnie chwilą na zatrzymanie się i podzielenie się z czytelnikami tym, co naprawdę kocham. Przekonałam się, że moja pasja może być wartościowa nie tylko dla mnie, ale i dla innych. To wspaniałe uczucie – mówi Maja Barańska, która opowiadała o pracy ze studentami zagranicznymi.

Wywiady i filmy cieszyły się ogromnym powodzeniem w mediach społecznościowych PŁ. Na fb Rekrutacja PŁ, fb Politechniki Łódzkiej i Instragramie trafiły do 400 000 odbiorców. Jak się okazało, wywiady wzbudziły zainteresowanie nie tylko maturzystów, ale również studentów, a nawet absolwentów naszej uczelni. Cykl prezentowany od stycznia 2019 roku potrwa do końca września 2020.

 

Studenci z pasją Studenci z pasją

foto: Dział Promocji

#PoznajPŁ, czyli jak wygląda studiowanie na PŁ

Akcja #PoznajPŁ to prezentacja oferty Politechniki Łódzkiej oraz możliwości, jakie nasza uczelnia stwarza studentom.Począwszy od 29 czerwca przez dwa miesiące na fb Rekrutacja PŁ prezentowane były wszystkie Wydziały Politechniki Łódzkiej.

mat. promocyjny mat. promocyjny

foto: Dział Promocji

Tydzień z Wydziałem rozpoczynał film z wypowiedziami przedstawicieli Wydziału, które przybliżały ofertę kształcenia. Omawiane były programy każdego kierunku studiów oraz perspektywy zawodowe. Następnie publikowany był wywiad ze studentem z danego Wydziału (cykl „Potęguj możliwości”) oraz kolaż zdjęć, ukazujący infrastrukturę Wydziału. Była to również okazja, by przypomnieć sobie sylwetki absolwentów PŁ oraz ciekawostki dotyczące naszej uczelni. Na stories fb Rekrutacja PŁ pojawiały się cenne dla maturzystów filmiki ze studentami opowiadającymi „od kuchni” o swoim kierunku studiów.

W ramach akcji #PoznajPŁ wyemitowany został także cykl czterech filmów poświęconych wsparciu i możliwościom, jakie Politechnika Łódzka daje swoim studentom. Prowadzącymi cykl zostali Dawid Dobrzelewski – student papiernictwa i poligrafii oraz Daria Flis – studentka biotechnologii. Pierwszy odcinek poświęcony został akademikom i odpowiadał na pytania jak uzyskać miejsce w domu studenckim i jak wygląda życie w akademiku. W drugim odcinku prowadzący opowiadali o wsparciu naukowym, jakie oferuje uczelnia osobom mającym trudności z matematyką, fizyką lub językiem angielskim. Na temat możliwości uzyskania wsparcia wypowiadali się przedstawiciele Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ, Centrum Językowego oraz Biblioteki PŁ.

- Cykl #PoznajPŁ to bezcenny przewodnik dla nowych studentów naszej uczelni. Dla Biblioteki PŁ to okazja, by pokazać możliwości, jakie oferujemy studentom, którzy dopiero rozpoczną naukę w październiku. Pokazaliśmy, że Biblioteka jest nie tyko bezcennym źródłem wiedzy, ale także przyjaznym miejscem, w którym można spędzać wolny czas – mówi dr Iwona Sójkowska z Biblioteki Politechniki Łódzkiej.

Odbiorcy śledzący cykl mogli również obejrzeć odcinek o stypendiach, z którego dowiedzieli się o jakie rodzaje stypendiów można się starać, jakie są kwoty oraz procedury otrzymania wsparcia finansowego. Ostatni odcinek poświęcony był działalności Biura Osób Niepełnosprawnych. Widzowie mieli okazję przekonać się, jakie wsparcie mogą otrzymać nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale również wszyscy studenci i pracownicy naszej uczelni. 

Akcja odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Posty wraz z relacjami zyskały ponad 60 000 wyświetleń, a liczba odsłon na kanale You Tube nadal rośnie. W sytuacji pandemii i braku możliwości bezpośrednich spotkań przedstawicieli uczelni z maturzystami obie akcje przyczyniły się do uzyskania liczby zgłoszeń na porównywalnym poziomie jak w roku ubiegłym